פרוטוקול NEMECHEK

כמו כל פרוטוקול - לא כל פרוטוקול נכון ומתאים לכל אחד! במקרים מסויימים אף יכול להזיק . מוטב ללמוד היטב את החומר המונגש ואם עולה הצורך , מומלץ להתייעץ עם רופא/מטפל שאתם סומכים עליו.

ד”ר פטריק מ. נמצ’ק, ד. נולד בטוסון, אריזונה. הוא סיים עם B.S. במיקרוביולוגיה מאוניברסיטת סן דייגו (1982), וקיבל את הדוקטורט שלו ברפואה אוסטאופתית מאוניברסיטת למדעי הבריאות, קנזס סיטי, מיזורי (1987).

ד”ר Nemechek סיים את ההכשרה שלו בבית הספר לרפואה פנימית בבית הספר לרפואה של אוניברסיטת קליפורניה (1990), שם הוא זכה לתואר הנכבד כמדריך קליני ראשי עבור המחלקה לרפואה באוניברסיטת קליפורניה.

פרוטוקול נמצ’ק נועד לטפל ב-SIBO –
(Small intestinal bacterial overgrowth)  

 זוהי תופעה שבה ישנה צמיחה לא מאוזנת של חיידקים במעי הדק. הטיפול בסיבו אמור לתקן את הנזק שנגרם למערכת העצבים האוטונומית ולהפחית את המצב הדלקתי שנגרם מהסיבו.

יישום הפרוטוקול הוא ארוך טווח. לדבריו של נמצ’ק זה כמו לצפות בשיער שלנו צומח.
יחד עם זאת זהו פרוטוקול קל ייחסית ליישום ואינו דורש הקפדה או הגבלה תזונתית מלבד הימנעות משמני אומגה 6 התורמים לדלקתיות ומתן יומיומי ועקבי של 3 תוספי מזון בלבד.

שמן דגים איכותי המספק אומגה 3.

שמן זית כתית טהור – אומגה 9.

ואינולין,  סיב תזונתי מתקתק מצמח העולש.

לפי התיאוריה של ד”ר נמצ’ק –  הגידול החיידקי במעי מוביל לייצור של חומצה פרופיונית (גורם להתנהגות אוטיסטית – אובדן קשר עין, התנהגויות מוזרות, דיכוי קוגניציה) ולדליפת LPS (דליפה של חיידקי “הדגים” מהמעי הגס.
ד”ר נמצ’ק משתמש באנלוגיה של “דגים’ ו’ציפורים’ כדי לפשט את התמונה של החיידקים בהם עוסק הפרוטוקול כאשר ה ‘ציפורים’ הם דיירי, או חיידקי המעי הדק ואילו ה ‘דגים’ הם דיירי המעי הגס שפלשו והתרבו יתר על המידה במעי הדק).
LPS נודדת למוח ומפעילה אפקט אפקט דלקתי במיקרוגליה (תא דם לבן) בתוך המוח. המיקרוגליאה הקבועה גורמת לתגובה דלקתית קבועה וארוכת ימים המונעת גיזום סינפתי תקין (גורם לעיכוב התפתחותי) ותיקון מוחי (גורם לפגיעה מוחית מצטברת).

הפסקת מתן האינולין בעת יישום הפרוטוקול  תגרום להישנות של יתר חיידקים שוב וחידוש הייצור של חומצה propionic.
צמצום של אינולין ושמן דגים יוביל לעלייה של תגובה דלקתית חריגה בתוך המוח מן microglia.

ד”ר נמצ’ק מדגיש  שבעת יישום הפרוטוקול חשוב להימנע   הימנעות קפדנית של פרוביוטיקה, אנזימי עיכול ושמנים אומגה 6. כמו כן, יש להימנע מכל מיני סוכרים מלאכותיים (כולל Stevia למרות שזה נחשב טבעי), לקטולוז וכל תוספי מזון מיותרים המכילים פרוביוטיקה.

הורים רבים מגיעים לפרוטוקול עם היסטוריה ארוכה של התערבות ביו רפואית. לעיתים קרובות, ילדים אלה לוקחים כמויות רבות של תוספים וזה לפי ד”ר נמצ’ק עלול להפריע ליעילות של פרוטוקול זה. תרופות מרשם אינן נחשבות לתוספים, ואין דרישה להפסיקם ללא התייעצות עם הרופא שנתן את מרשם.
כאשר מגיעים להחלמה מעידים הורים רבים שהפחיתו משמעותית את השימוש בתרופות עד הפסקתן לגמרי  אך כמובן שעשו זאת בשיתוף פעולה  ותחת פיקוחו של הרופא המטפל של ילדם. 

 

בוידאו הבא תוכלו לצפות ולהאזין לד”ר נמצ’ק שמסביר כיצד הפרוטוקול שלו יכול לסייע לילדים עם אוטיזם כמו גם עם הפרעות נוירולוגיות אחרות/נוספות כגון הפרעת קשב וריכוז, היפראקטיביות וכד’..

ערוץ היו טיוב של ד''ר פטריק נמצ'ק

לערוץ היו טיוב שופע סרטונים מפיו של ד''ר פטריק נמצ'ק בנוגע לתופעות שמתרחשות בעת יישום הפרוטוקול כמו גם סרטונים בנושאי בריאות נוספים, להם, לטענתו ולעדותו הפרוטוקול שלו מועיל באופן משמעותי.

לאתר הבית הרשמי של ד''ר נמצ'ק

קבוצות תמיכה וליווי של פרוטוקולים בריאותיים יש לא מעט ברשת.
גם כאן, מדובר בקבוצת הורים ולא אנשי מקצוע אשר למדו ויישמו את הפרוטוקול ונחלו הצלחות עם ילדיהם הפרטיים והם כאן כדי להנגיש את המידע כפי שהוא מוצג בספר הרשמי של ד”ר נמצ’ק שנכתב עבור הורים, כפי שהוא כתוב בבלוג וכפי שהם חוו אותו על פי ככלי הפרוטוקול ומתוך כך ורק מתוך כך הם מסייעים להורים בתחילת דרכם.

בקבוצות אלו יש לענות על שתיים או שלוש שאלות כניסה , לקרוא את כללי הקבוצה ואתם בפנים.
תוכלו למצוא בהן קבצים מסודרים של הנחיות וטיפים ולינקים לרכישת התוספים.

קבוצות אלו מנוהלות בהתנדבות על ידי הורים ולא על ידי אנשי מקצוע או מטפלים ועל כן לא ניתנות בהן עצות רפואיות או הנחיות טיפוליות מעבר למה שכבר מוצע באופן רשמי בפרוטוקול על פי ד”ר נמצ’ק.

בכל קבוצה כזו תמצאו את ההצהרה המתבקשת בנוגע לכך.

אם אתם באוסטרליה/ספרד/פליפינים/פולין חפשו את הקבוצות של נמצ’ק בפייסבוק.

 

להצטרפות לקבוצת הפייסבוק הישראלית

פרוטוקול נמצ׳ק לאוטיזם והפרעות התפתחותיות - קבוצת התמיכה הישראלית

להצטרפות לקבוצת הפייסבוק האמריקאית

The Nemechek Protocol Autism and Developmental Disorders Support Group. זוהי הקבוצה הגדולה ביותר שקיימת נכון להיום (אנגלית) שם תוכלו להתייעץ עם הורים רבים שמיישמים את הפרוטוקול תקופה ארוכה ושמחים לחלוק את הצלחותיהם ותובנותיהם.

פרוטוקול נמצ’ק פונה למגוון בעיות בריאותיות שמבוגרים רבים מצאו בפרוטוקול זה את הדרך להתנהל ולטפל באותן בעיות.
כאן גם ניתן ללמוד כיצד נכון ליישם את הפרוטוקול עם בוגרים על הספקטרום ו/או הפרעות נוירולוגיות אחרות.

להצטרפות לקבוצת נמצ'ק למבוגרים

The Nemechek Protocol Autonomic Recovery Support Group for Adults

לרכישת הספר המלא של פרוטוקול נמצ'ק הקליקו על תמונת הספר.

Share on facebook
Facebook 0

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *