אוטיזם מעבר לקשת

לעמוד הזה קראתי 'אוטיזם מעבר לקשת' משום שאני למדה שיש הרבה יותר אפשרויות וגישות טיפוליות שפורצות את גבולות הספקטרום שמונגש אך תָחוּם ומוגבל בשערי הרפואה והמערך הטיפולי המסורתי הקונבנציונלי.

כאן תוכלו לקרוא סקירות שלי (על פי מיטב הבנתי) של פרוטוקולים וגישות שונות שנתקלתי בהם במסע הלימוד העצמי שלי.
את חלקם יישמתי על בני , את חלקם אני מייחלת שאוכל יום אחד ליישם , את חלקם אני לומדת על מנת ליישם בעתיד , וחלקם מעניינים אותי באופן כללי .

על רובם לא תשמעו מפי צוות הבריאות אליו אתם פונים לטיפול בילד המאובחן על הקשת האוטיסטית ואלו שכן שמעו , כנראה ממכם, או מכתבה זניחה בפורטל אינטרנטי עממי,  או משמועות…סיכויים גבוהים הם שתזכו לתגובת ביטול וזלזול.

מעטים הם הרופאים (M.D) בישראל , נטורופתיים, תזונאים, קלינאי תקשורת וכד' שכן מרחיבים את גבולות דיסציפלינה (המיושנת ?) עליהם הם נשענים ובה הם דבקים על מנת לבחון ולהתמקצע בגישות הטיפוליות שרק הולכות , מתרחבות ומתפשטות ברחבי העולם.


ייתכן ובהמשך אזכיר כמה מהם.

נכון, פייסבוק הוא לא ספריית האקדמיה של אוניברסיטת הרווארד אך זוהי בהחלט זירה לימודית שפרצה את גבולות אותן ספריות שעד לא מזמן היו נעולות בפני "פשוטי העם" , או בקיצור בפני כל מי שלא סטודנט לרפואה מן המניין.

זו ברכה וקללה גם יחד משום שהמידע הוא עצום וקל מאוד ליפול למידע שגוי , מטעה , לא יעיל ואף מסוכן לעיתים.

לשם כך קיימות וקמות קבוצות הורים לימודיות בהן הורים משתפים מהשטח על התנסויותיהם בפרוטוקולים השונים , מנגישים ומפנים למידע , ממליצים על רופאים ומטפלים איתם היה להם נסיון חיובי ולחלופין דיס המלצות על כאלו שהתאכזבו מהם.

מכל מה שלמדתי עד כה אני בהחלט מאמינה כי אפשר במקרים רבים ומרובים  לפרוץ את גבולות האוטיזם. כלומר, לאבד את רוב ואף את כל  התסמינים . ולא , לא כי היה אבחון שגוי או אבחון יתר אלא משום שאוטיזם הוא שם כללי לתסמינים שונים .
טיפול בתסמינים מטשטש את התווית או ה 'גזירה המולדת'  במקרים רבים (רבים יותר ממה שאתם שומעים עליהם בתור לקופה בסופר) . 

יחד עם זאת אני למדה שאוטיזם , גם אם עיקר תסמיניו הקוגנטיביים , בין אם הם קשורים לסינדרום גנטי ובין אם הפגיעה הנויורולוגית חמורה מאוד ישארו למשך כל חייו של האוטיסט אין זה אומר שהוא לא יכול לחיות חיים בריאים ואיכותיים.

יש דבר כזה ילד אוטיסט בריא.

יש דבר כזה ילד אוטיסט ללא התקפי זעם שנובעים מתפקוד לקוי של מערכת עיכול/חסרים תזונתיים משמעותיים .

יש דבר כזה ילד אוטיסט שישן טוב בלילה ללא עזרה של תרופות מסממות.

יש דבר כזה ילד אוטיסט שנהנה ממגוון מאכלים ממזון אמיתי .

יש דבר כזה ילד אוטיסט נינוח ושמח בכל רמות התפקודים .
וזה תקף לא רק לאוטיזם אלא לקשת גדולה ורחבה (רחבה מידי) של הפרעות נויורולוגיות ועיכובים התפתחותיים שונים.הורים רבים לא מקבלים או לא משלימים עם מצע ה 'פתרונות'  ו/או דרכי הטיפול המצומצמים המוצעים להם במשרדו של הרופא אליהם הם פונים לעזרה בטיפול תסמיני הילד המאובחן עם הפרעות/ליקויים/עיכובים התפתחותיים שונים.

הבדיקות הסטנדרטיות מטעם קופות החולים לרוב לא מצביעות על שום בעיה.

אוטיזם ו'חבריו' ממשיכים להיתפס כבעיה התנהגותית, חברתית, פסיכאטרית ,גנטית מבודדת מהאפשרות כי קיים קשר מובהק לליקויים פיזיולוגיים הניתנים לטיפול וניהול

לדוגמא: הילד דופק את הראש בקיר.
ניקח אותו לפסיכיאטר שירשום כדור הרגעה .

הילד סובל מעצירות כרונית – ניקח אותו לגסטרולוג שירשום מרככי צואה.

בראייה רחבה יותר כשצוללים ללימוד ולא מתעלמים מתחום המיקרוביום שעולה יותר ויותר לכותרות קהילת המדע, המחקר והרפואה ניתן ללמוד ולהבין כי בחלק גדול מאוד מהמקרים , כאשר ילד מטיח את ראשו בקיר , אחת הסיבות יכולה לנבוע מכאב ראש שהילד בחלק מהמקרים לא יכול בלטא במילים או בכל תקשורת חלופית אחרת. ייתכן אוכלוסיית פטריות השמר (קנדידה)  במערכת העיכול שלו יצאה מכלל שליטה והיא זו שבאה לידי ביטוי בהתנהגות ה "אוטיסטית" ..
ייתכן והתזונה של הילד מסתכמת בשני מרכיבים מלבדם הילד לא מוכן להכניס מזון לפיו. בדרך כלל יהיו אלו חטיפים פחממתיים או מזון חדגוני,גם הוא פחמימות ריקות וסוכרים (המזון המועדף של הקנדידה שהיא רק חלק קטן בסיפור). ובהיעדר שומנים חיוניים, סיבים תזונתיים ונוטיריינטים הילד יסבול מעצירות שלעולם לא תחלוף אלא רק תפוג זמנית 'הודות' למרככי צואה לא טבעיים ואף מזיקים בשימוש לטווח ארוך.

קבוצות פייסבוק  של הורים שהתקבצו מכל הארץ והעולם תחת מטריות וירטואליות משותפות הן מקומות מצויינים להתחיל בהם את המחקר האישי בנוגע לאפשרויות הקיימות בטיפול בתסמיני אוטיזם ולא רק אוטיזם.

מתוך תיאור הקבוצה –  'הורים מטפלים בגישה ביו רפואית' :

מן המחקרים המדעיים במיוחד בשנים האחרונות עולה שיש כמה "אוטיזמים". 
לרוב מקרי האוטיזם יש עשרות ואפילו מאות גורמים חלקם
גנטיים וחלקם סביבתיים.  המקרים הגנטיים הטהורים מהווים אחוזים בודדים במקרה הטוב.  ברוב המקרים 80%-90% לא מזוהה בעיה גנטית ספציפית.  למרות השונות יש כמה גורמים שמשותפים או שמשותפים לתת קבוצות:
– עקה חימצונית – Oxidative Stress כרונית, חוסר היכולת של הגוף לטפל ברעלים.

– דלקתיות כרונית.
– אוטו -אימיוניות .
– שיבוש של מערכת החיידקים הטבעית של הגוף .
כל הגורמים הנ"ל משפיעים האחד על השני.
בטיפולים הביו-רפואיים אנו מנסים לטפל בבעיות הנ"ל.
לא באנו "לרפא" אוטיזם אלא "לנהל" את את הבעיות הפיזיולוגיות המתוארות למעלה וכך לאפשר בצורה ישירה ועקיפה את התפקוד הנוירולוגי.
אנחנו מאמינים שהטיפולים הביו-רפואיים צריכים למצוא מקום שווה (ולא להחליף) בין שאר הכלים בארגז הכלים הטיפולי שלנו.

לא אסקור בשלב זה את כללל הפרוטוקולים הקיימים , אולי…בהמשך…


 

בקבוצה זו תוכלו להשתמש בבר החיפוש ולהקליד כל מיני מצבים/ תסמינים שרלוונטים לילד הפרטי שלכם ןתגיעו לדיונים וקישורים תומכים לדרכי הטיפול הלא תרופתיים שייתכן וטרם שמעתם עליהם ושעבדו ועובדים אצל ילדים רבים רבים עם תסמינים דומים לילד שלכם.

תלמדו על הבדיקות הפונקציונליות שהורים מזמינים (ומממנים מכיסם הפרטי) עבור ילדיהם במעבדות מתקדמות בחו"ל אשר מספקות תמונה רחבה בהרבה ממה שבדיקות בסל הבריאות יכולות לתת.
פשוט הקלידו בשורת החיפוש בקבוצה את המילה : 'בדיקות'

תוכלו לקרוא גם מה לא עבד.
תוכלו ללמוד על פרוטוקולים נוספים שהורים רבים מיישמים באדיקות עם ילדיהם ונוחלים הצלחות מרשימות בהקלה/ שיפור/ הטבה/ איבוד תסמינים בעייתיים.


פרוטוקולים כמו

פרוטוקול GAPS

פרוטוקול נמצ'ק 

'פרוטוקול קטלר ע"פ ד"ר אנדי קטלר'


'פרוטוקול ניקוי רעלים של ד"ר קלינגהרדט"

ועוד…

יש הרבה עוד…תוכלו  גם למצוא רשימת מטפלים מומלצים שההורים עצמם המליצו או פחות המליצו מתוך נסיון אישי עם אותו מטפל/רופא.

להצטרפות לקבוצת הפייסבוק הישראלית

הורים מטפלים בגישה ביו - רפואית

קבוצות נוספות שאני מוצאת את עצמי בהן לא אחת על מנת ללמוד מנסיונם של אחרים שכבר צעדו בנתיבים הטיפוליים אותם אני שוקלת או בהם התחלתי לצעוד הם אלו שאזכיר למטה.
כדאי להכיר , להקדיש כמה ימים ורק לטייל בהם ולהתרשם כיצד מעבר לים (כמו גם בישראל ) יותר ויותר הורים מבינים שהם המטפל הראשי והעיקרי לפני כל " מטפל אוטיזם" שקיים בכל תחום וגישה באשר הם.

התייעצות, הנחיות , וליווי בקיא ומקצועי הם מועילים אך אין זה אומר , לדעתי לפחות,  שגישת ה"נעשהו נשמע" נכונה לכל הורה.

קבוצות אלו הן קבוצות סגורות משום שהן מכילות מידע רפואי אישי רגיש והן מיועדות בעיקר להורים . על כן יש לענות בכנות על שאלות הכניסה ולכבד מן הסצם את כללי ונהלי הקבוצות.


Recovering Kids | Biomedical Healing

Rogue Recovery: An Open Discussion of ASD Protocols

Andy Cutler Chelation: Safe Mercury and Heavy Metal Detox

לרכישת הספר :
Fight Autism & Win Detoxing Kids
לחצו על תמונת הספר

Share on facebook
Facebook 0